ABank Diners Club Card ile Nicole’de

Tarafından : | 0 Yorum | On : Temmuz 15, 2016 | Kategori : Blogumuz, Genel, Restoran Güncesi

photo credit : burçe

NİCOLE’DE İSTANBUL’A KARŞI TADIM

Nicole Restoran

ABank Diners Club, çok uzun yıllar önce kurucusunun bir akşam yemeğinde kredi kartlarını evde unutması ile başlayan, bütün iyi fikirler gibi ilhamını hayatın kendi akışından alan, bugün dünyada otel ve restoranlarda, araç kiralamadan, havalimanlarına; yani keyifli her yerde kullanıcısının hayatına zevk ve kalite katan bir oluşum. ABank ile de artık Türkiye’deler. Bu aileye dahil ödüllü butik “luxury hotel” Tom Tom Suites içerisindeki, Nicole’de ABank Diners Club Card avantajlarını keşfe çıktık.

Gitgide hareketlenen, cazibe kazanan Tom Tom Mahallesi’ndeki Nicole Restaurant, 2 yıldır istikrarlı duruşu ile favori mekanlarımdan. Geçtiğimiz haftalarda bir yandan İstanbul manzarasına karşı günü batırırken yaptığımız keyifli tadımı sizlerle paylaşmak istedim.

Nicole’ün hikayesine baktığımızda, daha önce kendisi ile röportajımızda da kısaca anlattığım gibi, Cambridge Üniversitesi’nde Sosyal Tarih doktorası yaparken okulu bırakan Şef Aylin Yazıcoğlu, soluğu Paris Cordon Bleu’de alıyor. Burada eğitimini tamamladıktan sonra Paris, Barcelona ve Leuven gibi şehirlerde Hedone, Hispania ve Couvert Couvert isimli bir ve iki Michelin Yıldızlı restoranlarda tecrübe kazanıyor. Ardından İstanbul’a gelen Yazıcıoğlu, Şef Kaan Sakarya ile Nicole’u kuruyor.
Nicole’den ayrılan Şef Kaan Sakarya artık bugünün trendi olan şef elinden casual ama iyi yemek sunma kültürünün bir parçası, Anadolu yakasında Basta’da iyi yemeği dürüm arasında servis ederek yepyeni bir konsept ile İstanbulluları tanıştırdı.
Nicole’ün Baş Şefliğini devralan Aylin Yazıcıoğlu ise, yanında Michelin Yıldızlı restoranlar ve Gordon Ramsay gibi dünyanın en önemli yeme içme grubu kapsamındaki mekânlarda tecrübe kazanmış Şef Ogün Koca ile yoluna devam ediyor.

Diners Club Card ile Nicolede tadım

Kadın baş şefin yansıması olarak tıpkı biz kadınlar gibi daha komplike, femine, zarif bir mutfak sunan Nicole’un Mayıs tadım menüsüne beraber bir bakalım.

Diners Club Card ile Nicole'de Tadım

Fransızca Amuse Bouche denilen, damağı neşelendiren ikramlarla başlıyor bu çok yıldızı hak eden restoranın tadımı. Patates bu sefer saydam cips halinde, yanında Asma Yaprağında Hamsi, Keçi Peyniri, Ördek Pate ile göz alıcı bir ikram tabağında karşımıza çıkıyor. İkinci ikram ise Kremalı Yılan Balığı Çorbası.

Nicole Restaurant

Nicole Kuşkonmaz Tabağı

Ardından birbiri ardına gelen tabaklar ; Badem, Narenciye, Tarhun ile sunulan Kuşkonmaz tabağı; Kuzugöbeği Mantarı, Bezelye ve Taze Sarımsakla sunulan Uykuluk; Tarama, Ege Otları ve Kenevirle sunulan Enginar bir yandan damağımızda bayram yaşatırken iştahımızı iyice açıyor.

IMG_6760

IMG_6726

IMG_6735

Ana yemeklere geldiğimizde Havuç, Sultaniye Bezelye ve Nane ile sunulan mevsimin de gözdesi Oğlak tabağı ile şef gerçekten çitayı çok yükseğe taşıyor.

Tatlılara geldiğimizde, ferah Sorbetlerle başlayıp, Yabani Çileklerle Çikolatanın buluşması ve şahsi favorim Milföyde sunulan Orman Meyvelerini, güzel bir tek Espresso izliyor.

IMG_6798

IMG_6819

IMG_6829

Damağımız kadar estetik duygunuzun da beslendiği bu tadımdan, harika fotoğraflarla ve damağımızda güzel bir tat; üstelik yeni yol arkadaşımız ABank Diners Club Card’ın avantajlarının ayrıcalığı ile ayrılıyoruz.

Ama yaz tatilleri bittiğinde yeni menülerini tatmaya yine orada olacağız 😉

Unutmayın; ABank Diners Club Card dünyası ile tanışmak için, Instagram’dan @abankdinersclub hesabını takibe alabilir, https://www.abankdinersclub.com/ adresinden hem avantajlar hem de bu avantajları kullanabileceğiniz yerli ve yabancı tüm noktalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Share This Post!